Z fotbalu se stále více stává především business, kde jsou peníze až na prvním místě a hráči jsou slavní jako hollywoodské hvězdy. Mladí talentovaní hráči se tak mohou zajistit už v brzkém věku, ale talent není vše co v moderní době rozhoduje o hráčově úspěchu. K tomu, aby se z hráče stala hvězda potřebuje ve většině případů dobrého agenta. A my vám přinášíme seznam těch největších z nich včetně jejich hlavních klientů.

5. Zprostředkovatel odkupu Chelsea

Momentálně zastupuje nejlepšího hráče na světě- Roberta Lewandowskiho. Jeho přestup do Realu Madrid byl před pár lety blízko, ale nic se neuskutečnilo. Nyní především mimo jiné musí řešit budoucnost Davida Alaby, který se od léta stane pravděpodobně volným hráčem. Nedávno také dostal svého klienta Alexe Tellese z Porta do Manchesteru United.

4. Agent, který měl 20% ze všech Rooneyho výdělků mimo hřiště

Tento Angličan byl ještě před pár lety označován za nejvlivnějšího agenta. To bylo především v době, kdy byl na vrcholu Wayne Rooney jiní jeho bývalí klienti. Nyní jsou jeho chloubou kapitán Manchesteru United Harry Maguire a trenér reprezentace Gareth Southgate. V budoucnu by se mohla zvyšovat hodnota talentovaného záložníka United Jamese Garnera, který je momentálně na hostování ve Watfordu a jemuž se předpovídá velká budoucnost.

3. Jednička mezi sportovními agenty

Nejnovější akvizicí Barnettova portfolia je mladá vycházející hvězda Eduardo Camavinga, který je označován za nového Pogbu. Poté co se nedohodl se svým bývalým agentem, se spojil právě s Barnettem a očekáván je jeho přestup do Realu Madrid, kde má tento agent mít stále dobré vztahy navzdory neshodám ohledně Garetha Balea. Velký přestup se může očekávat rovněž u Jacka Grealishe, jehož hodnota především poslední měsíce roste.

2. Kontroverzní businessman

Jednoznačně největší vycházející hvězdou v portfoliu Mina Raioly je Erling Haaland, který roste každým zápasem a jeho statistiky jsou na jeho věk výborné. Růst hodnoty je ale očekáván také u Matthijse de Ligta, ze kterého by mohl vyrůst jeden z nejlepších stoperů. Zajímavé bude sledovat Marcuse Thurama, o kterého se už nyní má zajímat Barcelona. Naopak Mario Balotelli už na své hodnotě dlouhodobě pouze ztrácí a jeho současné angažmá v Serii B je toho dukázem.

1. “Super-agent”

Nejlepším hráčem z portfolia Jorge Mendese je samozřejmě Cristiano Ronaldo. Největší potenciál pro zlepšení a tím i nárůstu ceny má Diogo Jota, který po přestupu do Liverpoolu předvádí výborné výkony. Do budoucna Mendes jistě počítá i s růstem u všech hráčů, kteří jsou nyní v Manchesteru City. To samé platí i pro Rubéna Nevese z Wolverhamptonu, který by mohl v budoucnu přestoupit za vysokou částku, jelikož už minulý rok za něj vedení klubu mělo požadovat £100m.

Rodinný příslušník jako agent

Nejznámější hráči, kteří nevyužívají služeb klasických agentů jsou Lionel Messi, Neymar, Eden Hazard, Mauro Icardi nebo Juan Mata. Kromě Icardiho, kterému dělá agentku jeho manželka, dělají všem ostatním agenty otcové.

Zdroje: https://www.transfermarkt.com, https://www.wikipedia.org