S poněkud překvapivou zprávou vysvětlující proč nyní Barcelona nemůže dotáhnout příchody Memphise Depaye nebo Georginia Wijnalduma přišel anglický deník The Mirror.

Důvodem má být roční platový limit ve výši £510m, který byl stanovený španělskou vládou v rámci opatřeních způsobených koronavirovou situací.

Barcelona by tak v případě příchodu těchto hráčů limit překročila, což by španělská vláda nepovolila a přestup by se tak neuskutečnil. Barcelona tak nyní musí nejdříve prodávat, než bude moci nakupovat.

A navíc by Barcelona musela zaplatit stejnou částku španělské vládě jako je výše přestupové částky za každý přestup, který udělají. Toto je také v rámci opatření, což dělá pro jakýkoliv tým téměř nemožné někoho podepsat.

Ředitel pro komunikaci LaLigy Joris Evers se k situaci vyjádřil takto: “Máme finanční systém, který jde za hranice UEFA Financial Fair Play. Na UEFĚ se dívají na čísla, když sezóna skončí, ale my stanovili pravidla ještě před začátkem sezóny.”

“Jestliže se Barcelona pokusí udělat obchod za oponou, tak si toho naši analytici okamžitě všimnou. Kluby si tento systém odsouhlasily jako reakci na dobu, kdy měly problém se zaplacením výplat svých hráčů, protože přeplácely znovu a znovu. Nikdo se do této situace nechce znovu dostat.”