Harry Maguire se poprvé v rámci rozhovoru pro BBC oficiálně vyjádřil k celé situaci, která se odehrála v baru v řeckém Mykonosu a bude se znovu řešit u soudu.

“Dva muži přistoupili k mojí sestře a ptali se jí odkud pochází, odpověděla jim a poté moje snoubenka viděla jak se její oči obrací dozadu. Utíkala a přitom omdlévala a střídavě byla při smyslech a pak zase ne.”

Poté co dorazila policie: “Moje prvotní myšlenka byla, že nás unášejí. Šli jsme na kolena, ruce jsme měli ve vzduchu a začali nás mlátit. Mlátili mě do nohou a řvali- už žádný fotbal, už si nezahraješ. V tomhle momentě jsem si myslel, že to není možné, aby to byli policajti a že netuším co jsou zač, takže jsem se snažil utéct. Jednoznačně jsem se celou dobu bál o život. Hodně mě mlátili do nohou, ale neřešil jsem to, protože jsem byl v šoku. Bál jsem se o život.”

Na otázku zda pronesl- víte kdo já jsem?: “Jednoznačně ne. Jakmile jsem to četl, tak jsem si řekl, že to je neuvěřitelné.”

Na to že strávil 2 noci ve vězení: “Bylo to strašné a je to něco co už nikdy nechci zažít znovu. Nikomu to nepřeji, bylo to poprvé co jsem byl ve vězení.”

“Nemyslím si, že někomu dlužím omluvu. Omlouvat se má pokud uděláte něco špatně. Lituji toho? Lituji celé té situace a tím, že hraji za jeden z největších klubů na světě, tak lituji, že jsem do toho zatáhl fanoušky a klub.”